Munkalapot kétféle módszerrel helyezhetünk el: a bútorok kiválasztásával vagy egy vonallánc segítségével.
Nézzük mi a különbség a két módszer között.
1. Munkalap a bútorokon
Ekkor ki kell választanunk egymásután a bútorokat, amiknek a tetejére elhelyezzük a munkalapot. A bútorokat egymás után kell kiválasztanunk. Nem kell feltétlenül az összes bútort jelölnünk, elegendő, ha az elsőt, a sarokban levőt, ha van ilyen és az utolsót jelöljük ki.
Ekkor a program az első bútor magasságát veszi és erre a magasságra elhelyezi a munkalapot. Az alábbi ábrán pl. 0,85 m-re.
A megoldás előnye:
Nem kell törődni a munkalap magasságának a beállításával
Hátránya:
Ha véletlenül nem jó sorrendbe jelöljük ki a bútorokat, vagy sarokban levő bútor kimarad, akkor torz eredményt kaphatunk:
2. Munkalap vonallánccal
Ebben az esetben egy vonallánccal adjuk meg a munkalap hátsó oldalának a nyomvonalát:
Itt nekünk kell beállítani a munkalap magasságát, hiszen nem választottunk ki bútort.
Célszerű a munkalap globális tulajdonságában: Interior menü – Tulajdonságok – Munkalap előre beállítani azt a magasságot, amit általában a korpusz magasságának használunk. Ekkor nem kell utólagosan módosítani.
A megoldás előnye:
Pontosabban tudjuk megadni a munkalap nyomvonalát, kisebb az esély a tévedésre
Hátránya:
Ha a bútorok magassága eltér a globális tulajdonságban megadott munkalap magasságtól, akkor utólag módosítanunk kell. Az alábbi példában a korpuszok 0,9 m magasak, míg a munkalap magassága 0,85 m. Látható, hogy a korpuszok belevágnak a munkalapba. Tehát a munkalap magasságát 0,9 m-re kell változtatni.